Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie – kierunek wschód: Ukraina

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji online, tym razem poświęconej Ukrainie – państwu o dużych możliwościach rozwoju, położonemu na przecięciu głównych szlaków transportowych między Europą i Azją.
Rynek ukraiński jest rynkiem o znacznym potencjale rozwoju dla polskich eksporterów, na co wpływ ma bliskość geograficzna – szczególnie istotna teraz, w czasach pandemii i skróconych łańcuchów dostaw. Według danych Eurostatu w pierwszych ośmiu miesiącach br. wartość eksportu choćby produktów mleczarskich z Polski na Ukrainę była aż o 225% większa niż przed rokiem i wyniosła 80,8 mln EUR. Perspektywy współpracy są we wszystkich branżach – od artykułów spożywczych, chemii, kosmetyków, tekstyliów przez części samochodowe aż po projekty infrastrukturalne.
Ukraina cały czas się modernizuje, a zapotrzebowanie na usługi i produkty lepszej, europejskiej jakości rośnie. I właśnie o tym już wkrótce opowiedzą praktycy biznesu, znawcy ukraińskiego rynku, wśród których znalazł się Paweł Kułaga – Prezes Zarządu Foreign Personnel Service, Członek Rady Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.