Pracownicy z Europy

Pracownicy z Europy Wschodniej (Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Gruzji) to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy borykają się z niedostatkami kadrowymi na polskim rynku pracy. Nasi Klienci, dzięki profesjonalnej obsłudze Foreign Personnel Service, mogą zyskać niezwykle pracowity, zmotywowany i dyspozycyjny personel. Bliskie sąsiedztwo Polski i Ukrainy sprawia, że pracownicy pozyskiwani z tego kraju szybko adaptują się do polskich warunków, a język nie jest dla nich wielką barierą. Polska, jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Foreign Personnel Service i Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, pozostaje nadal krajem pierwszego wyjazdu do pracy za granicę dla zdecydowanej większości Ukraińców, a około 70 proc. respondentów badania pozytywnie oceniło doświadczenie pracy w Polsce – kraju, który jest dla nich szansą na poprawę poziomu życia. Pracownicy z Europy Wschodniej doskonale sprawdzają się w rożnych branżach: produkcji (m.in. AGD, automotive, elektronika, meblarstwo), a także przetwórczej, logistycznej i wielu innych – jesteśmy w stanie zapewnić personel zgodnie ze ściśle określonymi potrzebami Klienta. Najczęściej pozyskujemy personel linii montażowych oraz specjalistów średniego szczebla, takich jak: operatorzy wózków widłowych, operatorzy maszyn, elektromonterzy, spawacze. Pracownicy z Europy Wschodniej doskonale sprawdzają się również jako magazynierzy czy pakowacze.

 

 

Co to oznacza w praktyce?

Foreign Personnel Service funkcjonuje jako zewnętrzny dział kadrowy Państwa firmy i wykonuje całość prac związanych z zarządzaniem zatrudnieniem personelu, takich jak: rekrutacja, transport, zatrudnienie, wypłaty, procedury wizowe, szkolenia, zakwaterowanie i wyżywienie.

 

 

Jakie korzyści przynosi to przedsiębiorcom – naszym Klientom?

– Klient otrzymuje brakujące zasoby ludzkie i profesjonalną obsługę HR,

– Klient nie spędza czasu na poszukiwaniu pracowników, obsłudze ich zatrudnienia oraz rozwiązywaniu ich codziennych problemów,

– Klient ma możliwość koncentrowania się wyłącznie na swojej kluczowej działalności.

 Jakie korzyści przynosi to kandydatom na pracowników w Polsce?

Foreign Personnel Service gwarantuje zatrudnienie zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi, w szczególności wytycznymi  Responsible Business Alliance Guidelines 6.0. Pracownicy w całym procesie rekrutacji i zatrudnienia nie ponoszą żadnych opłat, a do tego – co jest gwarantem bezpieczeństwa osób rekrutowanych, a także korzystających z ich pracy firm –  podpisują umowy zawierające kompleksowy opis warunków zatrudnienia. Dokumenty te są przygotowywane w języku ojczystym zatrudnianych. Wynagrodzenia transferowane są wyłącznie na ich konta bankowe.

Wszystkie nasze oferty pracy są oficjalne, legalne i bezpłatne. Każdy z Kandydatów jest w stałym kontakcie – zarówno na etapie rekrutacji, jak i już na etapie podjęcia zatrudnienia pracy – z własnym rekruterem. Pracownikami on-site opiekują się dwujęzyczni koordynatorzy (nasi pracownicy pełnoetatowi). Materiały szkoleniowe i instrukcje są także tłumaczone na język ojczysty personelu.

Wszystkie osoby pozyskiwane do pracy w Polsce mają przez nas zagwarantowane bezpłatne zakwaterowanie. Warunki życia, jakie im oferujemy, odpowiadają wszelkim wymogom sanitarnym i higienicznym. Mieszkania są wyposażone w urządzenia gospodarstwa domowego, pościel, naczynia etc.

Polskie prawo pracy traktuje pracowników z Europy Wchodniej dosyć elastycznie – co jest korzystne dla naszych Klientów. Obywatele Ukrainy i 5 innych krajów (Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Armenii) mogą pracować w Polsce bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę przez pół roku, w ciągu 12 miesięcy. Dokumentem, który gwarantuje im w tym czasie legalne zatrudnienie jest oświadczenie o powierzeniu pracy cudzoziemcowi. Dzięki tej uproszczonej procedurze specjaliści z Foreign Personnel Service mogą – zgodnie z zamówieniem Klienta – zrekrutować i zatrudnić w Polsce wskazanych przez Klienta pracowników w ciągu jednego do kilku tygodni.

Ponieważ migracja do Polski ma przeważnie charakter cykliczny, dobrym rozwiązaniem może być także zatrudnienie w ramach ruchu bezwizowego – czyli na 90 dni, w ciągu pół roku. Foreign Personnel Service ma możliwość w ustalonym terminie dokonać zamiany pracownika, któremu kończy się legalny pobyt, na nową osobę.

Wyżej opisany system zatrudnienia doskonale pasuje do stanowisk nie wymagających bardzo długiego przyuczenia, bądź też odpowiada przedsiębiorstwom potrzebującym pracowników, którzy zostaną zatrudnieni  w określonym terminie produkcyjnym. Realizacja takiego zamówienia jest szybka – co jest niewątpliwie korzystne dla naszych Klientów.

Specjaliści Foreign Personnel Service przygotowują wszystkie dokumenty jeszcze przed przyjazdem pracownika do Polski, dzięki czemu kandydat oszczędza czas i dni bez wizy, po to, aby rozpocząć pracę tak szybko, jak to możliwe.

 

 

Jak wygląda nasza rekrutacja ?

Jesteśmy zainteresowani jakością produkcji naszych Klientów, dlatego pozyskujemy kandydatów pracujących wydajnie i zadowolonych z warunków pracy oraz życia.

Na początku procesu rekrutacji kandydat nawiązuje kontakt z rekruterem Foreign Personnel Service, który po szczegółowej konsultacji  wybiera dla niego odpowiednią ofertę pracy. Osoba zainteresowana pracą w Polsce musi wypełnić kwestionariusz (dane są nam potrzebne do uzyskania oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi), po czym oczekuje na rejestrację oświadczenia i przyjazd w ramach ruchu bezwizowego, lub też aplikuje i otrzymuje polską wizę pracowniczą kategorii „D”.

Po otrzymaniu dokumentu, który pozwala na legalne zatrudnienie i pobyt w Polsce kandydat uzyskuje szczegółowe informacje dotyczące daty, godziny i miejsca spotkania grupy z koordynatorem, na które musi dojechać samodzielnie, lub też informacje o transporcie zorganizowanym przez Foreign Personnel Service z jego kraju ojczystego.

Zaraz po spotkaniu z koordynatorem przeprowadzana jest rejestracja i podpisanie umowy, a następnie otwarcie konta bankowego i otrzymanie karty. Nowozatrudnieni przechodzą badania lekarskie i szkolenie BHP, a jeśli wymaga tego miejsce pracy, także przeszkolenie zawodowe.

Nie upiększamy rzeczywistości. Nie obiecujemy realizacji bez pokrycia. Cały nasz proces rekrutacji i zatrudnienia jest transparentny i oparty na prawdziwych warunkach oraz ustaleniach, które w efekcie gwarantują wszystkim uczestnikom prawdziwe zyski.

Zapraszamy do współpracy!