Branże

Foreign Personnel Service specjalizuje się w masowej rekrutacji personelu linii montażowych oraz specjalistów średniego szczebla (operatorzy maszyn, wózków widłowych, brygadziści etc.) do pracy w przedsiębiorstwach z branży produkcyjnej (m.in. AGD, automotive, elektronika), a także przetwórczej, logistycznej, stoczniowej czy meblarskiej. Na przestrzeni ostatnich lat zaufały nam największe zakłady produkcyjne w Polsce. Obecnie, jako pierwszy podmiot na polskim rynku, oferujemy także rekrutację doświadczonych pracowników deficytowych specjalności z krajów azjatyckich, w szczególności z Wietnamu i Filipin.


Branże, które obsługujemy w Foreign Personnel Service, to przede wszystkim:

  • Produkcja przemysłowa
  • Przemysł stoczniowy
  • Logistyka
  • Elektronika
  • IT
  • Meblarstwo
  • Przemysł spożywczy
  • Przemysł ciężki
  • Budownictwo
  • Hotelarstwo

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

Foreign Personnel Service specjalizuje się w dostarczaniu pracowników na stanowiska związane z cyklem życia produktu. Kandydaci z Europy Wschodniej i Azji charakteryzują się szybkim tempem pracy, przy zachowaniu niezbędnej skrupulatności i precyzji działania, a ich umiejętności poświadczone są doświadczeniem oraz niezbędnymi kwalifikacjami zawodowymi. Nasze możliwości obejmują zarówno rekrutację pracowników niższego szczebla (kandydatów do pracy na liniach produkcyjnych), jak również doświadczonych monterów, elektromonterów, inżynierów jakości, konserwatorów oraz operatorów maszyn. Rekrutujemy także magazynierów, operatorów wózków widłowych z uprawnieniami oraz pracowników konfekcjonowania.


PRZEMYSŁ STOCZNIOWY

Odradzający się obecnie przemysł stoczniowy potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, których braki można odczuć ze względu na wzmożoną emigrację polskich specjalistów do krajów skandynawskich i Europy Zachodniej. Podejmując współpracę z Foreign Personnel Service, mogą Państwo liczyć na nasze zaangażowanie w całość zagadnień związanych z pozyskaniem i rekrutacją pracowników stoczniowych każdego szczebla. Zapewnimy najlepszy personel w postaci doświadczonych spawaczy, monterów kadłuba, monterów rurociągów, monterów izolacji, malarzy, piaskarzy, elektryków, cieśli i stolarzy okrętowych. Rekrutujemy również pracowników nadzoru produkcyjnego, technologów, brygadzistów, serwisantów narzędziowych i projektantów instalacji okręgowych.

LOGISTYKA

Z naszego doświadczenia wynika, że firmy z sektora logistycznego najczęściej zmagają się z pozyskaniem odpowiednich pracowników fizycznych. Rekrutacja wiąże się z koniecznością wyłonienia kandydatów posiadających potencjał, kompetencje, a także realne oczekiwania wobec pracodawcy i rynku pracy. Dzięki posiadaniu rozbudowanej bazy kandydatów, znajdziemy dla Państwa najlepszych pracowników, posiadających niezbędne doświadczenie i kluczowe kompetencje. Zapewniamy zarówno osoby na stanowiska związane z pracą w magazynie (magazynierów, pakowaczy, operatorów wózków widłowych), jak również kurierów, kierowców i personel wyższego szczebla (koordynatorów, kierowników magazynu, spedytorów, inżynierów, dyspozytorów i specjalistów do spraw logistyki).


ELEKTRONIKA

Foreign Personnel Service jest gotowa sprostać oczekiwaniom firm z branży elektronicznej i zapewnić prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwom pracowników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania różnych obszarów: planistów produkcji, inżynierów elektroniki, monterów. Pracowników z Europy Wschodniej i Azji cechują: dokładność, precyzja oraz zdolności manualne. Nasza firma dysponuje możliwościami, aby w krótkim czasie pozyskać duże grupy osób – zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez klienta.


IT

Najdynamiczniej rozwijająca się branża wciąż cierpi na brak specjalistów m.in. w dziedzinie programowania, sieci i systemów komputerowych, grafiki, jak również baz danych. Z Foreign Personnel Service zatrudnisz wysoce efektywnego specjalistę, który zadba o stabilność i rozwój Twoich procesów informatycznych, jak też podejmie się udziału w projekcie informatycznym. Posiadamy w swoich zasobach kontakty do szerokiego gremium webmasterów, programistów różnych języków, testerów, twórców gier wideo, administratorów sieci, jak również menedżerów projektów IT, którzy swoje doświadczenie zbierali również na arenie międzynarodowej.


MEBLARSTWO

Sytuacja polskiej branży meblarskiej jest najlepsza od kilku lat – co potwierdza dynamicznie rosnąca produkcja i eksport. Również perspektywy rozwoju tego obszaru są bardzo optymistyczne. Jednak wielką bolączką firm meblarskich jest brak rąk do pracy. Zapotrzebowanie obejmuje pracowników wszystkich szczebli. Dzięki Foreign Personnel Service firmy meblarskie mogą w szybkim czasie zyskać wykwalifikowany personel różnego szczebla, zarówno: managerów, projektantów, jak i pracowników fizycznych. Zapewnimy Państwu, w szybkim czasie, najlepszych pracowników, dzięki czemu możliwa będzie dynamiczna produkcja, zwiększenie obrotów i ciągły rozwój Państwa działalności.

PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

Pracownicy z Europy Wschodniej i Azji bez problemów odnajdują się na stanowiskach związanych z pracą w przetwórstwie i gastronomii. Szanują higienę pracy, są dyspozycyjni, samodzielni, cechują się dobrą organizacją pracy, determinacją i umiejętnością pracy w zespole. Foreign Personnel Service zatrudni dla Państwa pracowników do prac w takich zakładach jak: mleczarnie, piekarnie, wytwórnie soków, zakłady cukiernicze czy garmażerie itp. Wśród naszych kandydatów znajdują się osoby gotowe do podjęcia pracy na liniach produkcyjnych, przy przetwórstwie towarów, segregowaniu, foliowaniu i pakowaniu, a także w zakresie obsługi maszyn produkcyjnych.


PRZEMYSŁ CIĘŻKI

Przemysł ciężki znajduje się w czołówce sektorów, które stale zwiększają zatrudnienie – rozkwit gospodarczy przekłada się na zapotrzebowanie kadrowe. Pracownicy zatrudnieni w tym obszarze to wyselekcjonowana grupa osób, posiadających ściśle określone kwalifikacje. Rekrutujemy specjalistów do branż takich jak: przemysł metalowy, chemiczny, odlewniczy, petrochemiczny i farmaceutyczny (m.in. spawaczy, tokarzy, mechaników, monterów, serwisantów, elektryków, specjalistów ds. konstrukcji itp.). Pomożemy także w rekrutacji doświadczonych inżynierów oraz operatorów maszyn.


BUDOWNICTWO

W Foreign Personnel Service dostrzegamy zwiększające się zapotrzebowanie na specjalistów budowlanych, zarówno inżynierów, jak i pracowników fizycznych. Dostosowujemy się do potrzeb Klienta i gwarantujemy wykwalifikowany, pracowity oraz odpowiedzialny personel na każdym etapie prac budowlanych. Absolwenci cenionych politechnik, inżynierowie aspirujący do tworzenia unikatowej architektury, doświadczeni fachowcy z budzącym podziw portfolio projektów czy też fizyczni wykonawcy tacy jak murarze, tynkarze, zbrojarze to tylko niektórzy z grona rekrutowanych przez nas pracowników.

HOTELARSTWO

Charakterystycznym dla branży hotelarskiej jest to, że ponad połowa personelu to pracownicy niższego szczebla – grupy, którą najtrudniej pozyskać i utrzymać w firmie. Pracodawcy narażeni są na postrzeganie przez pryzmat prac dodatkowych lub sezonowych, niewymagających doświadczenia i zaangażowania. Pracownicy z Europy Wschodniej i Azji idealnie wpisują się w sytuację narastających braków kadrowych z zakresu hotelarstwa. Są zmotywowani do pracy, otwarci na relokację i nie boją się pracy w systemie zmianowym. Foreign Personnel Service oferuje znalezienie zarówno osób na stanowiska związane ze sprzątaniem i obsługą pokoi, jak również personelu organizacyjno-recepcyjnego dla biznesu turystyczno-rekreacyjnego (recepcjonistów, portierów, kelnerów, konserwatorów itp.).